13 Eylül 2016 Salı

CCleaner Tüm Sürümler 5.22.5724 TR | Katılımsız

CCleaner programı ile bilgisayarınızda bulunan gereksiz dosyaları silerek daha kararlı ve performanslı bir sistem elde edebilirsiniz. Küçük boyutuna rağmen sistem temizliği konusunda çok güçlü olan bu program bilgisayarınızın tertemiz hale gelmesini ve ilk günkü gibi hızlı çalışmasını sağlıyor.
Notlar
CCEnhancer eklentisi eklenmiştir.(Winapp2.ini)
Bazı ayarları yapılmış olarak gelir.
Orijinal kurulum dosyası üzerinden temiz kurulum yapar.
Normal çalıştırıldığında Business Edition kurulur. Diğer sürümleri kurmak için;
-tech parametresi ile Technician Sürüm
-pro parametresi ile Professional Sürüm
-standart parametresi ile Standart Sürüm kurulur.
Lisans verilerine ulaşmak için;
-lic parametresi Business sürüm, -licpro parametresi  Professional  sürüm için masaüstüne CCleaner klasörüne bir dosya çıkarır(CCleaner kurulum dizinine atılmak için) ve Lisans bilgilerini gösterir.
Katılımsız Parametresi: /S /L=1055(1055 Türkçe için)

12 yorum:

 1. Flash Paketi katılımsız paketini tekarar bir video cekrsen sevinrim hocam ltfen ihtiyacım ltfen yardımcı olun bana.....,

  YanıtlaSil
 2. Dragon müsade edersen ben yardımcı olayım arkadaşa buyur arkadaşım hem flash videosu hemde flash için gerekli dosyalar;

  link : http://www.solidfiles.com/d/fb06a13568/

  YanıtlaSil
 3. Yorum tarihine baksana :) ben konuyu yeniden açmak yerine sadece sürüm ve indirme bağlantılarını değiştiriyorum. Yorum aynı kalıyor. Kendi konusunda video bağlantısı vardı. Neyse yardımseverliğin için sağol.

  YanıtlaSil
 4. önemli değil ne demek senin yardımseverliğinin yanında hiçbirşey değil :) yorum tarihine hiç dikkat etmemiştim! bu arada aklına gelen şeyi paylaşmak istermisin :D birde benimde aklıma gelmişken bu yazmış olduğumuz yorumları değiştirme imkanımız varmı?bazen yazım hatası nedeniyle veya ekleme yapmak istediğimiz zaman düzeltmek gerekebiliyor da teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. @ozgurİlk Flash Paketi güncellemesinde görürsün. AIO şeklinde yapacam(Bileşen seçmeli).
  Yorumu değiştirme şansın var mı bilmiyorum bir araştırayım. Ama bu bazen uygun olmayan şeylere sebep olabilir.

  YanıtlaSil
 6. Dragon müsadenle bu CCleaner'ı hakkında bir kaç sorum olacak;
  1-Nasıl standart olarak business edition kurduruyorsun?Pro ve Business edition için lisans'a ihtiyaç varmı?
  2-CCEnhancer paketi ne işe yarar gereklimidir?
  3-Pro ve standart parametreleri ile kurdurmak için programda değişiklik yapmaya gerek varmı yoksa default ayarı bu şekildemi?(yani standart bir ccleaner'ı "/S" yerine "-pro" parametresi ile pro mu kurduruyoruz)
  teşekkürler :D

  YanıtlaSil
 7. 1- Standart kurulumu yapıyor onun yanına 1-2 dosya daha ekleyince Business sürüm oluyor.(branding.dll ve seri numarası ile kayıt olunca CCleaner.dat dosyası da oluşuyor. -lic ve -licpro parametrelerinden bu dosyalara erişebilirsin. Business ve Pro ayrı branding.dll dosyalarına sahip)
  2- CCEnhancer, winapp2.ini dosyasını indiren küçük bir uygulama, CCleaner'ın temizleme kapsamını genişleten bir tür rehber dosyası. Daha ayrıntılı temizlik yapabilmesine yardımcı oluyor. İçerisinde Programların nerelerde kalıntı bıraktığı, gereksiz, geçici dosyaları nerde sorularının cevapları var.
  Direk adresi: http://winapp2.com/Winapp2.ini
  3- Benim yaptığım ilk önce standart kurulum yaptırmak sonra katılımsız dosyasına gönderilen parametreye göre 1. soruna cevabımda bahsettiğim dosyaları kurulum dizinine kopyalatmak. Parametre neyse ona göre dosyayı yerine gönderiyor. -pro, -standart vs. parametreler benim oluşturduğum seçenekler. Orijinal dosya böyle bir parametreye sahip değil. Autoitte yaptım ama 7zip SFZ ile de yapılabilir. Sadece parametre olarak kullandığın terimler değişir ve belirli bir kalıpta olur. Mesela ai1, ai2 vs.(Yardım dosyasında var)

  YanıtlaSil
 8. @Dragon Blogger

  Dragon işin açıkcası nasıl -pro ve -standart parametresi kullanarak nasıl kurulum yaptırdığını pek çözemedim(sana özel parametreler bunlar sanırım) Autoit'lemi yoksa 7 zip SFX'lemi yaptın anlamadım ama sanırım Autoit :D ben şu yolu izledim; vermiş olduğun programı business edition kurdum kurulum klasöründen "branding.dll, CCleaner.dat ve winapp2.ini" dosyalarını kopyaladım aynı şeyleri pro sürümü içinde yaptım ve ccleaner'ı "/S" parametresi ile kurdurdum ve kopyaladığım dosyaları autoit ile CCleaner kurulum klasörüne yapıştırdım kurulumlar pro ve business şeklinde ayrı ayrı sorunsuz oldu yalnız sürümler arası bir fark göremedim acaba gerçekten fark yokmu yoksa benim kurulumlarımda izlediğim yol yanlış mı? teşekkürler

  YanıtlaSil
 9. Autoitte yaptım. dosyayı hangi parametre ile çalıştırdığını şu şekilde algılatıyorum.
  If $CmdLine[0] = 0 Then
  ;Paramtre yoksa, Business sürüm işlemleri
  ElseIf $CmdLine[1] = "-pro" Then
  ;Parametre -pro ise Professional sürüm işlemleri
  ElseIf $CmdLine[1] = "-standart" Then
  ;Parametre -standart ise Standart sürüm işlemleri
  ElseIf $CmdLine[1] = "-lic" Then
  ;Business sürüm lisansını alma işlemi
  ElseIf $CmdLine[1] = "-licpro" Then
  ;Professional sürüm lisansını alma işlemi
  Else
  ;"Hatalı parametre girdiniz" gibi bir mesaj gösterilebilir.
  EndIf

  YanıtlaSil
 10. Wise disk/registry cleaner da çok iyi
  çok da hızlı tarama ve temizlik yapıyor...
  Onlara da bi el atarsan çok iyi olur

  YanıtlaSil
 11. Aga bende adanalıyım hemşeri sayılırız. adana mersin tokadımı yersin. bu arada ellerine sağlık gördüğüme sevindim

  YanıtlaSil

Yorum yazarken düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz.
Sorularınızı ilgili konuda ya da İletişim kısmından sorunuz.